Polonya Üniversite

Avrupa’nın en hızlı büyüyen ülkesinde eğitim; Polonya Avrupa’nın en hızlı büyüyen ve en genç nüfusa sahip ülkelerinden biri, ekonomik yaşam koşulları, ekonomik eğitim ücretleri, Avrupa’nın köklü üniversitelerinde kaliteli lisans ve yüksek lisans olanakları ile öğrencilerin son yıllarda en çok tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir.

Avrupa’da serbest dolaşım; Avrupa’da bulunduğu lokasyon itibari ile diğer Avrupa ülkelerine de okurken dilediğiniz zaman, Schengen vizeniz ile giriş çıkış yapabilir, pek çok ülkeyi turistik olarak ziyaret edebilirsiniz.

Nobel ödüllü akademisyenlerle eğitim; Polonya Üniversiteleri, Avrupa’nın en köklü ve en güçlü üniversiteleri arasındadır. Pek çok üniversite akademisyeni Nobel Ödüllü bilim adamları arasındadır.

polonya

Eğitim dili İngilizce; Polonya üniversitelerinde birçok alanda eğitim dili İngilizcedir. Yabancı dili lisans eğitimi için yeterli olmayan öğrenciler için, üniversiteler kendi bünyelerinde İngilizce hazırlık eğitimi vermektedir. Polonya’da eğitim maliyetleri oldukça ekonomik ve kalitelidir.

Sınavsız üniversite eğitimi; Polonya’da üniversite eğitimi için Türkiye’de üniversite sınavından LYS barajını geçmeniz yeterlidir. Üniversiteler lise not ortalamanızı da dikkate alarak başvurularınızı alır. Türkiye’deki gibi bir merkezi sistem üzerinden yerleştirme yapılmadığı için, okumak istediğiniz bölümü; yeteneklerinize, istek ve hayallerinizde yapmak istediğiniz mesleğe göre tercih edebilirsiniz.

YÖK Denkliği; Polonya Üniversitelerinden alacağınız diplomanız YÖK tarafından tanınıyor. Lisans eğitiminizden sonra ister Türkiye’de isterseniz Avrupa’da bir ülkede çalışma hayatınıza başlayabilirsiniz.

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP
});