Polonyadaki-uœniversiteler

Polonya Üniversite

Polonya Üniversite

Avrupa’nın en hızlı büyüyen ülkesinde eğitim; Polonya Avrupa’nın en hızlı büyüyen ve en genç nüfusa sahip ülkelerinden biri, ekonomik yaşam koşulları, ekonomik eğitim ücretleri, Avrupa’nın köklü üniversitelerinde kaliteli lisans ve yüksek lisans olanakları ile öğrencilerin son yıllarda en çok tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir.

Avrupa’da serbest dolaşım; Avrupa’da bulunduğu lokasyon itibari ile diğer Avrupa ülkelerine de okurken dilediğiniz zaman, Schengen vizeniz ile giriş çıkış yapabilir, pek çok ülkeyi turistik olarak ziyaret edebilirsiniz.

Nobel ödüllü akademisyenlerle eğitim; Polonya Üniversiteleri, Avrupa’nın en köklü ve en güçlü üniversiteleri arasındadır. Pek çok üniversite akademisyeni Nobel Ödüllü bilim adamları arasındadır.

polonya

Eğitim dili İngilizce; Polonya’da eğitim dili İngilizce ve Lehçe’dir. Türkiye’de sunulan neredeyse her bölümü Polonya’da İngilizce okumak mümkündür. Polonya Ulusal Akdemik Değişim Kurumu’na göre 800 den fazla İngilizce bölüm mevcuttur.

Ekonomik yaşam ve eğitim; Polonya, diğer Avrupa Birliği ülkelerine kıyasla çok daha ekonomiktir. Bir öğrencinin aylık masrafı 350- 550 eur aralığındadır ve Üniversite harçları 2000-4000 eur aralığındadır.

Çalışma izni: Polonya, kendi ülkesinde mezun olan yabancı öğrencilere çalışma hakkı veren ender AB ülkelerindendir. Mezun olduktan sonra 1.5 yıl içinde iş bulursanız orada yaşamaya devam edip ilerleyen yıllarda süresiz oturum kartına sahip olabilirsiniz. Polonya’da işsizlik oranı %3.6

Sadece lise diploması ve İngilizce Sertifikanız ile Polonya Üniversitelerine kayıt olabilirsiniz. İngilizce yeterliliğiniz yoksa Polonya’da hazırlık eğitimi alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP