SANTA MONICA COLLEGE-California

Santa Monica College - California

Santa Monica College - California

California eyaletinde 1929 yılında kurulmuş olan Santa Monica College Los Angeles’ a yarım saat uzaklıkta ülkenin en büyük iki yıllık kurumlarından birisidir. Santa Monica College, University of California Los Angeles, University of California Berkeley, University of Southern California gibi seçkin üniversitelere garantili transfer imkânı tanıyan bir numaralı okul olarak bilinir. Son 26 senedir University of California sistemine en fazla öğrenci transfer eden okul SMC’dir. Kampüs içi birçok aktivite ve sosyal yasamı destekleyici etkinlikleri ve konumu ile öğrencileri cezbeden bir okuldur. %12’si yabancı öğrenci olmak üzere toplamda 30,000 öğrenciye ev sahipliği yapar.

Mimarlık ödülü almış binaları, son teknoloji ile donatılmış akıllı derslikleri, havuzu, spor salonları, koşu pisti, yüzme havuzu, kütüphanesi ve bilgisayar salonları ile öğrencilere ihtiyaçları olan her türlü imkânı sunar.

Güney California’da Pasifik okyanusuna 3 km uzaklıkta olan SMC, Disneyland, Magic Mountain ve Universal Studios gibi bilenen eğlence merkezlerine çok yakındır. İklimi yıl boyu ılıktır, hava sıcaklığı ortalama 24 derecedir.

110’dan fazla sertifika ve iki yıllık ön lisans programi sunulan okuldaki en popüler bolümler: Business, Computer Science, Media ve Graphic Design, Film, Fashion ve Gazetecilik

Okulun yıllık ücreti 8,520$’dir.

Detaylı Bilgi İçin Sizi Arayalım?

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP