Saint Louis University

Saint Louis University

Daha Yüksek hedeflere, Daha iyiye …

1818'de kurulan Saint Louis University, ülkenin en eski ve en prestijli Katolik üniversitelerinden biridir. İspanya'nın Madrid kentinde de kampüsü olan  Saint Louis University, dünya çapında akademisyenler, hayatı değiştiren araştırmalar, önemli sağlık hizmetleri ile güçlü bağları olan bir üniversite olarak tanınmaktadır. ABD News & World Report tarafından, ülkedeki en iyi araştırma yapan ilk 100 üniversite arasında yer alan Saint Louis University , 20'den fazla lisans ve yüksek lisans programı sunar. Ayrıca 50 eyaletten ve 78 yabancı ülkeden gelen 973’ü uluslararası olmak üzere toplam 12.949 öğrencisi,50 eyalette,149 ülkede toplam 124.973 mezun öğrencisi bulunmaktadır. Sanatın her alanında yenilikçi burs ve etkili öğretimi teşvik eder ve destekler; beşeri bilimler; doğal, sağlık ve tıp bilimleri; sosyal bilimler; kanun; iş; havacılık; ve teknoloji alanlarında eğitim sağlar. Fakülte ve öğrenciler arasında özgür, aktif ve özgün entelektüel sorgulamaya değer veren ve teşvik eden bir akademik ortam yaratır. Mezunlarının %92’si, en geç, mezuniyetlerinden sonraki 6 ay içinde iş bulurlar.

En popüler programlar:

Lisans:

  • Girişimcilik,
  • Uluslararası İşletme,
  • Muhasebe,
  • Mühendislik Programları ’dır.

Yüksek Lisans dalında;

  • Sağlık Hukuku(1.sırada)
  • Sağlık Yönetimi(7.sırada)
  • Tedarik Zinciri Yönetimi(12.sırada )
  • Halk Sağlığı(23.sırada) ‘dır.

 

S.Louis’de Yaşam

Saint Louis University,  Midwest’teki en önemli ve en köklü değerlere sahip  tarihi şehirlerden biridir. İş dünyası ve Boeing, Enterprise, Centene, Emerson, Monsanto gibi seçkin işletme kuruluşları ile de bağlantıları bulunmaktadır. Ayrıca bilgi teknolojisi ve  ülkenin önde gelen ileri teknoloji startups’ları burada yer almaktadır.Forbes, The Wall Street Journal, CNBC, Saint Louis’i  sektörü büyüten geçiş kapısı olarak görmekte ve övgüyle bahsetmektedir.

Aktiviteler:

Şehirdeki 100’den fazla park ile Saint Louis University size bir şehir yaşamı imkanı sunar. Bisiklet, yürüyüş, koşu, kaykay gibi spor aktiviteleri ve sayısız sanat aktiviteleri ile sıkılmaya fırsat bırakmayan bir kent yaşamının tadını çıkarabilirsiniz. Bunların yanı sıra New York Central Park’tan da büyük Forest Park ziyareti yanında sanat müzesi, bilim merkezi ve tarihi müze ziyareti gibi sayısız ücretsiz aktivite yapabilirsiniz. Eşsiz restorantları ve dükkanlarıyla büyüleyici güzellikteki Saint Louis University’nin  çoklu kültürel yapısına katkıda bulunur.

Saint Louis University, son zamanlarda ulusal spor dallarında gözde bir merkez haline gelmeye başladı. Basketbol ve hokey spor aktiviteleri alanlarında uluslararası yarışmalara misafirperverlik yapmıştır.

Gezilip görülecek yerler:

Saint Louis University sayısız tarihi mekan, müzikal ve tiyatro etkinlikleri ve sanat performanslarının sergilendiği birçok eğlence merkezi bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri ; The Fabulous Fox Theatre, Powell Symphony Hall, Chaifetz Arena’dır.

*Başvuru koşulları, konaklama seçenekleri veya burs imkanları hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP