Hakkımızda   /   Blog   /   Haberler  /  İletişim

Ribet Academy College Preparatory School

Ribet Academy, 1982 yılında Los Angeles’ta Hollywood, Beverly Hills, Disneyland gibi merkezlere 25 dakika uzaklıkta kurulmuş yatılı bir lisedir.  Western Association of Schools and Colleges’dan denkliğe sahip olan okulun 300 öğrencisi vardır.  Akademiye ek olarak sunduğu iddialı ders dışı programlarla da öne çıkan okulun California basketbol şampiyonluğu, Matematik Yarışması Şampiyonluğu, Fen Bilimleri Şampiyonluğu ve Hip Hop Dans alanında şampiyonlukları bulunuyor. Güzel Sanatlar dallarıyla ilgilenen öğrencileri her yıl üniversitede ilk tercihlerine yerleşirken öğrencilerin eserleri her yıl Los Angeles’in farklı müzelerinde sergileniyor.

Akademik alanda17 farklı AP dersi sunuluyor ve mezunları arasında Harvard, Stanford, UCLA, USC, UC Berkeley, Duke, Cornell, Columbia, NYU, Parsons, RISD Wesleyan ve Penn State üniversitelerinden kabul almış öğrenciler bulunuyor.  Öğrencilerinin SAT ve ACT sınav ortalamaları oldukça yüksek olan okul California bölgesinde en çok tercih edilen liseler arasında.

Okulun Türk öğrencilerine sunduğu özel teşvik kapsamında yıllık ücreti 31,000$ civarlarında oluyor. Bu ücrete eğitim, konaklama, yemek dahil.

Detaylı bilgi ve başvuru için danışmanlarımızdan randevu aliniz.

Detaylı Bilgi İçin Sizi Arayalım?

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.