Hakkımızda   /   Blog   /   Haberler  /  İletişim

Dünyanın en büyük 2. ekonomisi olan Çin’de İngilizce öğrenim görmeye ne dersiniz?

Son yıllarda yurt dışında üniversite seçenekleri arasında popüler hale gelen Çin ekonomisiyle de dikkatleri çekiyor.

Çin ekonomisinin 10 yıl içinde ABD ekonomisini geçmesi öngörülüyor. Ekonomisi ile dünyanın her noktasını etkileyen bu ülkede 300,000den fazla yabancı öğrenci bulunmaktadır. Artan sayıda Türk öğrencinin hedefi de Çin’de öğrenim görmeye yönelmektir. Örnek olarak, belli programlarında lisansüstü öğrenim gören yabancı öğrencilerin yüzde 27’si Türkiye’dendir.

Çin Üniversiteleri, Çin’in ekonomik, bilimsel ve toplumsal gelişiminde büyük rol oynadılar ve dünya standartlarında bir seviyeye ulaştılar. Pek çok Çin üniversitesi, yapmış olduğu araştırmalar ile dünya akademik çevrelerinin takdirini toplarken, üniversiteleri dünyanın en iyi üniversite sıralamalarına girmektedir. Çin’de bulunan üniversitelerin bir çoğu YÖK tarafından tanınmaktadır.  

Çin’deki yüksekokulların, özellikle akademik araştırma niteliğindeki okulların çoğunluğu devlet okuludur. Dünyanın en prestijli 500 üniversitesinden 40’ı Çin’de bulunuyor.

Çin’de İngilizce olarak alabileceğiniz yüksek lisans eğitimi için seçenekleriniz:


DONGBEI UNIVERSITY OF FINANCE AND ECONOMICS

Çin’in en eski ve en büyük modern üniversitelerinden biri olan okul Dalian şehrinde yer alır. 20,000den fazla öğrenci eğitim görmektedir; bunlardan 1,000den fazlası yabancıdır. Dongbei Üniversity of Finance and Economics, 1952 yılında kurulmuş olan, alanındaki en yüksek sıralamada yer almaktadır. Mezunları, Çin’in siyaset, bankacılık ve finans hayatında önemli konumlarda bulunmaktadır.

Dalian şehri; Çin’in refah seviyesi en yüksek şehirlerindendir. Dünyanın önde gele uluslararası firmalarından; Nokia, Microsoft,HP,IBM, pek çok uluslararası banka, güvenlik şirketi ve sigorta şirketi Dalian şehrinde bulunmaktadır. Hızlı tren ile Pekin eve Shangai şehirlerine kolay ulaşım sağlanmaktadır. Ilıman iklimi, plajları ve turistik merkezleri ile Çin’de en fazla uluslararası ziyaretçi alan 3.şehirdir.

İngilizce eğitim alacağınız, Dongbei University of Finance and Business programı 2,5 yıl sürmektedir.
İstenilen İngilizce yeterlilik seviyesi: 5,5.

Yıllık yüksek lisans program ücreti: 9558 USD’dir.
Yıllık bir öğrencinin kampüs içinde konaklama maliyeti ortalama 1630 USD / Kampüs dışında ise ortalama: 2200 USD’dir.  

NANKAI UNIVERSITY

Çin’in en büyük, gelişmiş ve hareketli şehirlerinden biri olan Tianjin’de bulunan Nankai Üniversitenin geçmişi 1919 senesine dayanır. 23,000 civarında öğrencisi olan okulda öğrenim gören yabancı sayısı 2,300tür. Nankai Üniversitesi, Çin’deki üniversiteler arasında 11. Sırada yer almaktadır.

Tianjin şehri, Çinde’ki ekonomik gelişim gösteren en büyük 6 şehir arasındadır. Pekin’e trenle 30 dak. mesafededir. Kuzey Çin’in en büyük liman şehridir.

4300ün üzerinde öğretim görevlisinin hizmet verdiği Nankai University’de yüksek lisans eğitimi 2 yıl sürmektedir. International Economics and Business alanında yüksek lisans programı verilmektedir.

İstenilen İngilizce seviyesi: IELTS 5.5

Yıllık yüksek lisans eğitim ücreti: 11.274 USD’dir.

Yıllık bir öğrencin okul yurdunda konaklama maliyeti: 2600 USD civarındadır.

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.