HAZIRLIK YILINI YURTDIŞINDA OKUYUN

Türkiye’de hedeflediğiniz üniversiteyi kazandınız! Ne mutlu, sizi tebrik ediyoruz.  Kazandığınız bölümün İngilizce hazırlık yılı mecburiyeti varsa, bu hazırlık yılılnı ana dili İngilizce olan bir ülkede okuma seçeneğini değerlendirmenizi isteriz.

Türkiye’de özel üniversitelerin İngilizce hazırlık programlarına eş maliyetlerle ana dili İngilizce olan ülkelerde üniversite kampüslerinde, üniversitenin kayıtlı öğrencileri ile birlikte yurt odası paylaşarak ve İngilizceyi yaşayarak öğrenin! İngilizceyi gerçekten öğrenin!

NEDEN YURTDIŞINDA İNGİLİZCE HAZIRLIK OKUMALISINIZ?

  • Yapay bir dil öğrenme ortamında olmayacaksınız; anadili İngilizce olan bir ülkede öğreneceğiniz dili tam anlamıyla içselleştirecek ve hayatın her alanında kullanabiliyor olacaksınız.
  • Okuldaki eğitiminiz bitse bile, İngilizce konuşma ve öğrenme ortamınızın devamlılığı olacak.
  • Türkiye’deki hazırlık programlarında öğrencilerin %40’ı maalesef hazırlık yılını tekrar ediyor, anadili İngilizce olan bir ülkede alacağınız hazırlık yılı bitiminde gerekli başarıyı elde edecek ve akademik eğitiminize zaman kaybı olmadan başlayacaksınız.
  • Türkiye’d 1 yılda alacağınız hazırlık yılını, yurtdışında ortalama 6 ay gibi bir sürede tamamlayacak, hedeflediğiniz akademik başarıya ulaşacaksınız.
  • İngilizce dil eğitimi ile birlikte farklı kültürleri tanıyacak, entellektüel bir bakış açısı kazanma gibi farklılıkları da kendinize katmış olacaksınız.
  • Esnek başlangıç tarihleri ile dilediğiniz ayda eğitime başlayabilirsiniz.

Yurtdışında İngilizce hazırlık, sanıldığı kadar da yüksek maliyetlerde değil, her öğrencinin bütçesine göre ülke ve okul alternatifleri mevcut. Hatta diyebiliriz ki; Türkiye’deki bazı üniversitelerin İngilizce hazırlık yılları ile karşılaştırdığımızda aynı maliyetlerde ya da daha uygun maliyetlerde eğitim alabileceğiniz seçenekler mevcut.

Örneklendirerek daha somut bir hale getirebiliriz;

Türkiye’deki vakıf üniversitelerinin yıllık Hazırlık ücretleri ortalama: 30.000 TL ile 55.000 TL arasında iken;

Yurtdışında ortalama ücretler;

Kanada’da ILSC dil okulunda; 19,900 TL
Amerika’da Eurocentres dil okulunda; 24,000 TL
İngiltere’de LSI dil okulunda; 23,300 TL

Evet, bunlara ek konaklama maliyetleri gelecektir ancak Türkiye’de okuyan bir öğrencinin de görünmeyen pek çok harcama kalemi olduğu unutulmamalıdır, kaldı ki Türkiye’de yeterli sınav sonucunu alamayıp hazırlık yılını tekrar eden öğrenci sayısı oldukça fazladır.

Tüm bu detaylar göz önüne alındığında, öğrenci ana dili İngilizce olan bir ülkede bir yılda Hazırlık sınavı için yeterli olacak IELTS veya TOEFL skorunu alacak ve İngilizcesine çok daha güvenilir bir şekilde akademik eğitimine başlayacaktır.

 Lütfen vakit kaybetmeyin, detaylı bilgi, okul ve ülke önerileri, kayıt İşlemleri için hemen bizi arayın ya da bilgi formumuzu doldurun, hemen size arayalım!

Detaylı Bilgi İçin Sizi Arayalım?

Lütfen bekleyin...

 

Leave A Comment