EC Los Angeles

University of California Los Angeles

UCLA 200den fazla alanda lisans programı ve yine 200 alanda master programı sunan bir üniversite. Hem “Times Higher Education” hem de “Academic Ranking of World Universities” 2013 sıralamalarına göre dünyanın en iyi 12. üniversitesi. Bazıları Nobel ödüllü 3,500 öğretim görevlisi ve 40,000 öğrencisi olan üniversiteye her yıl 60,000 lise son sınıf öğrencisi lisans programları için başvuruyor.

Tam Zamanlı Sertifika Programları
Program 18 yaşındaki veya daha ileri yaştaki, İngilizce seviyesi TOELF-ibt 79 veya IELTS 6.5 olan bütün uluslararası öğrencilere açıktır. Seviyenin TOELF 100 veya IELTS 7 olması durumunda öğrenci programın başındaki İngilizce yeterlilik sınavından muaf olacaktır. Eğer seviye IELTS 79-100 arası veya IELTS 6.5-7 arası ise öğrenci bahsi geçen ESL sınavına girecektir. Sınav sonucuna göre, öğrenciye sertifika programı derslerine ek olarak 1-2 adet İngilizce dersi verilebilir.

Programda 1 dönem 3 aydır ve çoğu sertifika programının uzunluğu 3 dönemdir. Her dönem öğrenci 12 kredilik 3 ders alarak ve en az C notu ile derslerini geçerek sertifika almaya hak kazanır. Dersler çoğunlukla Pazartesi’den Perşembe’ye akşamları verilmek üzere yayılmıştır, bazıları ise hafta sonu verilir. Derslerin çoğu UCLA kampüsünde verilir.

9 aylık akademik program tamamlandığında öğrenci 1 yıla varan tam-zamanlı çalışma hakkı kazanır.

Uluslararası öğrencilerin katılabileceği sertifika programlarından bazıları:
İşletme
Finans
İnsan Kaynakları Yönetimi
Uluslararası İşletme
İthalat/İhracat
Satış/Pazarlama
Finans Yönetimi
Liderlik
İç Mimarlık
Peyzaj Mimarlığı
Okul Öncesi Öğretmenliği
Sinema
Oyunculuk
Film Yapımcılığı
Eğlence Yönetimi
Film Müziği
Sistem Analizi
İnşaat Yönetimi
Proje Yönetimi
Gazetecilik
Medya ve diğerleri

Program ücretleri
9 aylık program ücreti materyaller ve yabancı öğrenci ücreti dahil 6,8000 $ ile 9,000 $ arası değişiyor.

Haziran’da başlayacak programın son başvuru tarihi 1 Mayıs’tır.

 

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP