SAT, ACT, AP, TOEFL, IELTS, GMAT, GRE Sınavlarına Hazırlık

Yurtdışında iddialı üniversitelerden kabul almak isteyen öğrencilerimize sunduğumuz eğitim danışmanlığı hizmetimizde, öğrencinin ihtiyacına yönelik TOEFL, IELTS ve SAT sınav hazırlık eğitimleri sunuyoruz ve öğrencilerimizin okul not ortlamalarını yükseltmelerini destekleyici etüt dersleri veriyoruz.

Düzenli yapılan deneme sınavlarımızla, öğrencilerin performansını düzenli takip ederek kabul almayı hedeflediğimiz okullara göre çalışma planı oluşturmaktayız.

Ofisimizde SAT, ACT, SAT II, AP, TOEFL, IELTS, GMAT, GRE sınavlarına hazırlanmak için grup dersleri veya özel derslerden faydalanabilirsiniz.

TOEFL – IELTS

TOEFL veya IELTS İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim görme yolculuğunuzun önemli bir parçasıdır. Programımız, sınava hazırlanmanıza ve İngilizce dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak şekilde, konusunda uzman hocalar ve materyallerden oluşturulmuştur.

TOEFL veya IELTS sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer. Dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi geliştirmeyi hedefler.

Bu sınavlara Türkiye’de veya yurtdışında herhangi bir yüksek öğrenim kurumunda İngilizce Eğitim alacak olan öğrenciler, Burs ve sertifika adayları ihtiyaç duyarlar.

Öncelikle, öğrencilerin güçlü ve zayıf oldukları yönleri belirlemek amacıyla bir seviye belirleme testi yapılır. Eğitim sırasında planlı ve hedeflenmiş özel veya grup çalışmaları uygulanır.

SAT

Amerika’daki yüksekokul ve üniversitelere girişte hem Amerikan vatandaşlarının hem de yabancı uyruklu öğrenciler tarafından alınması gereken bir sınavdır. Ülkemizde de bazı üniversitelerde yabancı uyruklu öğrencilerden istenmektedir.

Amerika’da iyi üniversitelere giriş için not ortalamanız ve SAT’den aldığınız sınav sonucu çok önemlidir. Hatta bazen not ortalamanızdaki dezavantajı, SAT den yüksek puan alarak avantaja çevirmeniz mümkündür.

Birçok okul SAT Reasoning Test haricinde SAT Subject Test’lerinden bir veya birkaçını da isteyebilir.

SAT Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üniversitelere kabul edilme yolunda standartlaşmış bir testtir. SAT Reasoning Test (SAT Muhakeme Testi) 3 saat 45 dakika sürmektedir. Türkiye’de yılda 6 defa gerçekleştirilir: Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Mayıs ve Haziran

Adaylar belli bir sınav tarihinde ya sadece SAT Reasoning Test’i alabilirler ya da SAT Subject Test’lerden (SAT Konu Testi) 3 taneye kadar birden alabilirler.

SAT sınavında alınabilecek minimum ve maksimum puan değerlendirmesi aşağıdaki gibidir:

Alınması mümkün olan puan 600 ile 2400 arasındadır; bu toplam da her üç kısımdan gelen 800er puanın bütünüdür.

Sınav eleştirel okuma, yazma-kompozisyon ve matematik-geometri alanlarındaki bilgi düzeyini ve yorum yeteneğini ölçmeyi hedeflemektedir. Öğrenciler üniversite tercihlerine göre farklı alanlarda SAT hazırlığı alabilirler.

Kurumumuzda Horizonİstanbul Eğitim Academy eğitimi kapsamında, yabancı deneyimli hocalar ve özel hazırlanmış profesyonel materyaller ile dersler verilmektedir. Eğitim sürecimiz boyunca, öğrenci düzenli SAT sınavı olur . Eğitim içeriği sınavlardan çıkan sonuçlara göre her hafta öğrenci bazında revize edilir.

SAT üç ana kısımdan oluşur:

Critical Reading (Eleştirel Okuma)

Critical Reading kısmı da kendi içinde üç ayrı puanlama bölümüne ayrılır: Cümle tamamlama ve metin pasajlarıyla ilgili olanlar tarzı çeşitli tipte sorular içeren, 25er dakikalık iki bölüm ile 20 dakikalık bir bölüm. Bu kısım normalde 5-8 arası sayıda cümle tamamlama sorusuyla başlar; kalan sorular metin pasajlarına yoğunlaşır. Cümle tamamlama bölümleri genel olarak öğrencinin kelime bilgisini ve cümle yapısını anlayabilme yeteneğini ölçer; bunu da verilen cümleye en uygun olan 1-2 kelimeyi seçmesini isteyerek sağlar.

Mathematics

SAT sınavının Matematik kısmı genelde Quantitative Section (Nicel Kısım) veya Calculation Section (Hesaplama Kısmı) olarak bilinir. Üç ayrı puanlama bölümüne ayrılır. 25er dakikalık iki adet bölüm ile 20 dakikalık bir bölüm:

25er dakikalık bölümlerden biri tamamen “çok seçenekli test sorusu” (multiple choice) tarzındadır.Sçenekli test sorularında 4 yanlış ,1 doğruyu götürür.Seçenekli test sorularından farklı olarak, boş kutuyu doldurma sorularında verilen yanlış cevaplar için puandan düşülmez.

Dört işlemli, fenni ve grafiksel hesap makinelerine(TI) SAT’ın Matematik kısmında izin verilir. Matematik derslerinde grafiksel hesap makinesi kullanmış olmanın ve sınıf haricinde de hesap makinesi kullanımına aşina olmanın bu sınavda olumlu etkileri olduğu bilinmektedir.

Writing (Yazma)

Çok seçenekli test soruları (multiple choice) ve özet bir deneme yazısı (essay) bölümleri içerir. Çok seçenekli test soruları bölümünde hata bulma soruları, cümle düzeltme/geliştirme soruları ve paragraf düzeltme/geliştirme soruları vardır. 25 dakika uzunluğundaki Deneme Yazısı (essay) bölümü her zaman testin başında gerçekleştirilir. Sınav sonrası, iki uzman okuyucu bu denemeleri değerlendirip 1 ile 6 arasında puanlandırır.

Kayıt

Test tarihinden en az üç hafta önce sınav kaydı yapılmalıdır.

” www.sat.collegeboard.org ”

ACT 

ACT de Amerika’daki üniversitelere girişte SAT gibi kabul edilen, bir diğer sınavdır. Sınav İngilizce, Matematik, Okuma, Fen Bilimleri ve opsiyonel olan Yazma bölümlerinden oluşur. SAT ile benzer içeriktedir. Tek fark olarak bu sınavda Fen Bilimleri sorusu da vardır. Öğrencinin yatkınlığına göre üniversitelere giriş için iki sınavdan biri şeçilebilir.

By | 2017-11-16T11:43:43+00:00 Ağustos 27th, 2015|Categories: Danışmanın Gözünden|Tags: , , , , , , , , |0 Comments

Leave A Comment