GRE TESTİ İÇİN İPUÇLARI!

1. Bütün soruları yanıtlayın. GRE Testi sorunun cevabından emin olmadığınızda boş bırakmanız gereken bir test değildir. Soruyu anlamamış olmanız ve ya tahmini bir yanıt vermeniz size zarar vermez. SAT’nin aksine; GRE’de yanlış cevap verdiğinizde puan kaybı yaşamazsınız. Böylelikle, tüm sorulara eksiksiz olarak cevap vermeniz sizin için bir artı olacaktır!

2. Bilgisayara uyarlanmış GRE testini alırken cevaplarınızdan emin olun. Eğer yanlış seçeneği işaretlerseniz veya yanlışlıkla sayfayı geçerseniz bir önceki sayfaya geri dönmek gibi bir şansınız bulunmamaktadır (Es geçtiğiniz soru sıfır puan olarak değerlendirilir). Eğer Paper-Based Test alırsanız istediğiniz soruya daha sonrasında geri dönüp soruyu yanıtlayabilirsiniz.

3. Size verilen boş kağıtları kullanın. Test merkezine yanınızda kendi not kağıtlarınızı getirmeniz yasaktır ancak sınava başlamadan gözetmenler size boş kağıtlar dağıtır. Bu kağıtları matematik problemlerini çözmek ve işlem yapmak için mutlaka kullanın! Sadece matematik değil aynı zamanda eş sayınızın taslağını çıkartırken ve ya unutmak istemediğiniz kelimeler, formüller var ise bu kağıtlar oldukça faydalı olacaktır.

4. Emin olmadığınız sorularda eleme yöntemi kullanın. Sorunun en az bir yanlış yanıt seçeneğini bile tespit etseniz; hiçbir fikriniz olmamasına göre çok daha iyi bir yerdesiniz demektir! “Doğru” yanıtı aramak yerine, “en az yanlış” cevabı aramanız da size oldukça yardımcı olacaktır. Çoğu zaman seçeneklerinizi ikiye indirmeniz kolay olacaktır, bu da size doğru cevabı verebilmeniz adına önemli bir fırsat sunacaktır.

5. Zor sorulara daha çok vakit harcayın. GRE sınavında zor soruların kat sayıları daha yüksektir. Birkaç kolay soruyu kaçırmış veya yanıtlayamamış olsanız bile daha zor bir soruyu doğru cevaplarsanız skorunuz yüksek gelebilir. Bu durumda, zamanınızı doğru yönetmeniz gerekmektedir. Bu GRE testini alacak öğrenciler için en önemli ipuçlarından bir tanesidir.

6. Konsantre olun. Gerçek hayatta hayalperest olabilirsiniz, ancak GRE’yi alırken hayal âlemine dalmanız için doğru zaman değil!

7. Sözel bölümde soru başına yaklaşık bir dakika ve matematik bölümünde soru başına yaklaşık iki dakika vaktiniz olacak. Matematik soruları için iki dakika uzun bir süreymiş gibi gözükebilir ancak zor soruları yanıtlarken ve hesaplarken iki dakikanın aslında uzun bir süre olmadığını anlayacaksınız. Bunu sınav esnasında yaşamamak için önceden hazırlıklı ve temkinli olun. Zamanınızı boşa harcamayın.

8. Kendinizden emin olun. İstatistiklere göre; eğer sınava iyi hazırlandıysanız ve yeterli bilgiye sahipseniz ilk seçtiğiniz seçenek çoğu zaman doğrudur. Geri dönüp verdiğiniz cevabı değiştirmeyin, bu aklınızı karıştırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

9. Stresinizi kontrol altına alın. Masanın başına ya da bilgisayarın başına oturduğunuzda fiziksel olarak yapabileceğiniz şeyler kısıtlanır ve strese girersiniz bu da geleceğinizi etkiler. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey olumlu bir cümleyi tekrar ederek ya da tüm zorlu çalışmalarınızın sonuçlarının iyi olacağını hayal ederek, stresinizi zihinsel olarak yönetmektir.

10. Okuduğunu anlama bölümünde önce cevapları okuyun. Bütün paragrafı okumadan önce, aşağıdaki soruları ve yanıtları okuyun. Bu şekilde hem zaman kazanmış hem de sonrasında paragrafı okurken nelere dikkat etmeniz gerektiğini önceden belirlemiş olursunuz.

11. Taslak Çıkartmak. Yazmaya başlamadan önce ne yazacağınızın taslağını çıkartmak için kendinize birkaç dakika ayırın. Yazacaklarınızın bir planını çıkartırsanız hem daha kolay yazarsınız hem de vakit kazanmış olursunuz.
GRE ile ilgili size verebileceğimiz ipuçları bu kadar. Eminiz ki bu basit gibi görünen ipuçlarını dikkate alırsanız sizi iyi bir skor alacağınız ve başarıyla tamamlayabileceğiniz GRE testi bekliyor olacaktır.

(Kaynak: about.com)

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen bekleyin...
By | 2017-07-03T14:39:41+00:00 Temmuz 3rd, 2017|Categories: Danışmanın Gözünden|Tags: , , , |0 Comments

Leave A Comment