Avrupa’da Üniversite Eğitimi

Türkiye’deki maliyetlerle Avrupa’da Üniversite eğitimi; Dünya sıralamasında yer alan prestijli üniversitelerde çok ekonomik yaşam ve eğitim maliyetleri ile eğitim alabilirsiniz. Almanya’da devlet okullarında ÜCRETSİZ, Macaristan ve Polonya’da yıllık 3000 Euro eğitim ve çok ekonomik yaşam maliyetleri ile dilediğiniz alanda eğitim alabilirsiniz.

Avrupa Birliği Diploması; Avrupa’da üniversite eğitimi öğrencilere hem prestijli bir eğitim hem de Avrupa Birliği diploması sağlıyor. Avrupa’da okumak aynı zamanda öğrenciye dünya çapında bir vizyon sahibi olma imkanı ve eğitimden sonra AB ülkelerinde yaşama ve çalışma hakkı sağlıyor.

TOEFL/IELTS/SAT sınav kaygılarına son; Avrupa’nın pek çok prestijli üniversitesinde istediğiniz bölümde okumak için TOEFL, IELTS, SAT gibi sınavlara gerek olmadan kabul alabilirsiniz, yeterli İngilizce seviyesine sahip olmayan öğrenciler için de üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıfları mevcuttur.

Ekonomik Yaşam ve eğitim maliyetleri; Avrupa’da üniversite eğitiminin bir diğer cazip tarafı maliyetler kısmı. Gerek yıllık eğitim ücretleri gerekse yaşam maliyetlerine bakıldığında, sanıldığının aksine oldukça ekonomik ücretlerde okuyabiliyorsunuz.

Ülkeden ülkeye ve okuldan okula değişiklik göstermekle birlikte Avrupa’da yıllık eğitim, konaklama, yemek ve yaşam masrafları ortalama 10.000 TL ile 31.000 TL arasındadır.
Almanca ve İngilizce dilinde eğitim; Almanya’da çoğunlukla Almanca dilinde eğitim imkanının yanında bazı üniversitelerde İngilizce lisans ve yüksek lisans bölümleri de mevcuttur. Bunun dışında, Avrupa’da lisans ve yüksek lisans programlarında İngilizce eğitim alarak okuyabileceğiniz özellikle Macaristan ve Polonya lokomotif ülkeler konumunda. Macaristan ve Polonya’daki pek çok üniversitenin köklü bir eğitim geçmişi ve onlarca Nobel ödüllü akademisyeni tercih edilme sebeplerinin de başında geliyor.

LYS/YGS barajı geçmek yeterli; Macaristan ve Polonya’daki üniversitelerde; işletmeden, psikolojiye, mühendisliğin çeşitli dallarından tıp, diş hekimliği ve eczacılık eğitimine kadar pek çok alanda okumak için lise not ortalamanıza göre kabul alabilirsiniz.

Almaya’da Ücretsiz Üniversite Eğitimi

Dünyanın en iyi eğitim sitemine sahip, en iyi üniversitelerinde ÜCRETSİZ eğitim fırsatı Almanya’da sizi bekliyor. Yıllık sadece 500- 1000 Euro arasında bir harç bedeli ödeyerek Almanya’da ücretsiz okuyabilirsiniz.

Lisans Eğitiminizi Almanya’da Yapın Gelecek Kaygınızdan Kurtulun!
Üniversite sınavlarınızda istediğiniz bölümü kazandınız ama ne yazık ki, hayal ettiğiniz başarıyı gösterip yüksek puanlı tercihlerinize giremediniz mi? Türkiye’de ve dünyadaki iş hayatında hala rekabete girebilir ve Almanya’daki üniversitelerden mezun olabilirsiniz.

Dünya eğitim sistemindeki kalitesi ile bilinen Almanya, uluslararası kalitede eğitim olanaklarıyla pek çok avantaj sunmaktadır. Özellikle Almanya’daki devlet üniversiteleri, öğrenim ücreti almamalarına karşın çok kaliteli öğretim programlarıyla dikkat çekmektedirler. Almanya’nın önemli avantajlarından biri de Avrupa’nın tüm kentlerine kolay ulaşım imkânlarıdır. Almanya’daki bazı üniversiteler, lisans ve lisansüstü düzeydeki bazı programları İngilizce dilinde yürütmektedir.

Macaristan’da Ekonomik Maliyetlerle Eğitim

Avrupa’nın göbeğinde, Dünyanın prestijli üniversitelerinde hem ekonomik okul maliyetleri hem de ekonomik yaşam maliyetleri ile dilediğiniz alanda üniversite eğitimi alabilirsiniz.
İşletmeden, Mühendisliğe, Sanattan, Psikoloji’ye kadar pek çok prestijli okulda İngilizce olarak eğitim alabilirsiniz, hem de Türkiye’deki eğitim maliyetleri ile. Yıllık sadece 3200 Euro ile 6900 Euro arasında bölüme göre değişe maliyetlerle hayallerinizdeki mesleğin eğitimini alabilirsiniz.

Pecs Üniversitesi

Macaristan’ın orta kesiminde bulunan Pecs şehri 150.000 nüfusa sahiptir. Öğrenciler için son derece güvenli olan Pecs şehri, Macaristan’ın en önemli ve en eski üniversitelerinde Pecs Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

Macaristan’ın en eski ve en değerli devlet üniversitelerinden biri olan Pecs Üniversitesi özellikle Tıp eğitimi ve ayrıca Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, Fizyoterapi Uzmanlığı, Beden Eğitimi ve Koçluk, Psikoloji, Mimarlık, Biyoloji, Fizik, Kimya, İşletme, Bilgisayar Bilimleri, İnşaat Mühendisliği, Jeoloji, Matematik, Coğrafya, Uluslararası İlişkiler okumak isteyen öğrenciler tarafından tercih sıralamasında üst sıralardadır.

Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi- BME (BUTE)

Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi, özellikle mühendislik alanındaki başarısı ve kurulduğundan buyana pek çok sayıda Nobel ödüllü akademisyenleri ile Dünya genelinde ünlüdür.

Pek çok lisans dalında İngilizce eğitim veriyor olması, mühendislik okumak isteyen öğrencilerin yeterli seviyede sayısal hazırlıkları yoksa “mühendislik hazırlık” ve “mimarlık hazırlık” programı uyguluyor olması Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’ni cazip kılmaktadır.

Yıllık 6900 Euro maliyetle; Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Kimya Teknolojileri ve Biyoteknoloji, Elektrik Mühendisliği ve Bilişim, Makine Mühendisliği alanında İngilizce eğitim alabilirsiniz.

Budapest Metropolitan University

Dinamik akademik kadrosu ile her geçen yıl kendini geliştiren Metropolitan University, uluslararası öğrencilerin de tercih ettiği bir üniversitedir. Eğitim boyunca ve eğitimden sonra öğrencilerine sağladığı stajlar Metropolitan Universitesini daha da cazip hale getirmektedir.

Yıllık 3200 Euro ile; Animation , Craftsmanship, Film and Media Studies, Graphic Design, Media Design, Photography, Television Production Arts, Cameraman Studies, Business Administration and Management, Commerce and Marketing, Finance and Accounting, International Business and Economics, Tourism and Catering, Communication and Media Sciences bölümlerinde okuyabilirsiniz.

Polonya; Nobel Ödüllü Akademisyelerin Ülkesinde Sınavsız Üniversite Eğitimi

Avrupa’nın en hızlı büyüyen, lisans ve Yüksek lisans alanında yüzlerce alanda İngilizce eğitim imkanı sağlayan Polonya’da ekonomik yaşam maliyetleri ve yıllık 2500 Euro’dan başlayan ücretlerle eğitim alabilirsiniz.

Varşova Teknik Üniversitesi

Polonya’da ki teknik üniversiteler arasında en yüksek sıralamaya sahip olan Varşova Teknik Üniversitesi, 1826 yılında kurulmuştur. Çok geniş bir bölüm yelpazesine sahip olan Varşova Teknik, İngilizce bölüm alternatifleri ile de uluslararası öğrencilerin tercih ettiği okulların başında gelmektedir.

İngilizce eğitim alınabilecek bölümler: İnşaat Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik ve Bilgi Teknolojileri, Çevre Mühendisliği, Havacılık Mühendisliği, Üretim Mühendisliği, İşletme-MBA

Varşova Ekonomi Üniversitesi

Varşova Ekonomi Üniversitesi, Avrupa üniversite sıralamasında 36.sırada yer alan Varşova Ekonomi Üniversitesi, ekonomi alanında dünya çapında 60’dan fazla uluslararası şirketin üyesi olduğu “The Glogal Alliance in Management Education” üyesidir ve Financial Times tarafından dünyanın 1 numaralı MSc programı seçilen “CEMS Master of International Management Programını” uygulamaktadır.

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi – SWPS

Polonya’nın en büyük özel üniversitelerinden biri olan SWPS, sosyal bilimler alanında kendini çok hızlı geliştirmiş bir üniversitedir. 1996 yılında kurulan üniversite, Polonya’da 5 farklı şehirde 8 ayrı fakültede eğitim lisans ve yüksek lisans derecelerinde eğitim vermektedir. SWPS, Psikoloji ve İngiliz Filolojisi alanında başarılıdır.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen bekleyin...