Başvuru Süreci 2015-08-22T10:36:53+00:00

KANADA ÜNİVERSİTE BAŞVURU SÜRECİ

Kanada Üniversitelerine başvuru sürecinde sadece lise diploması ve İngilizce seviyesinin iyi olması yeterlidir. Kanada Üniversitelerine girebilmek için gerekli olan yükümlülükleri yerine getiremeyen öğrenciler için alternatif İngilizceyi geliştirmeye yönelik programlar bulunmaktadır.

Lisans Eğitimi Başvuru Koşulları

Kanada’da lisans eğitimi 4 yıl sürmektedir. Eğitim dönemi Eylül ayında başlar ve Mayıs ayında sona erer. Bazı okullarda ise sene içerisinde 3 dönemde eğitim verilmektedir. Her okula ve hatta her eyalete göre başvuru koşulları ve istenen evraklar değişiklik göstermekle birlikte genel olarak istenenler;

Lise Transkript / Not Dökümü

Kanada üniversiteleri liseden iyi derecede bir diploma notu görmek ister. Not dökümünün yanı sıra ders harici başarı ve yetenekler de okul başvurularında önem teşkil eder.

İngilizce Yeterlilik Belgesi

Anadili İngilizce olmayan uluslararası öğrenciler İngilizce yeterlilik derecelerini belgelemek için IELTS veya TOEFL gibi uluslararası sınavlara girmek zorundadırlar. Bazı üniversiteler öğrencileri kendi hazırlık dil sınavına da tabii tutmak isteyebilir. Sınavlardan istenen skorlar programdan programa ve okula göre değişiklik gösterebilir.

Akademik Referans
Tercihen öğrencinin eğitimle alakalı akademik çevresinden öğretmenlerinden alacağı referans yazısıdır. Referans yazısında, referans veren kişi ile öğrencinin bağlantısı, öğrencinin akademik başarı ve yetenekleri ön planda tutularak, başvuru yapılan okul ve bölümün öğrenciye katkılarından bahsedilmelidir.

Niyet Mektubu
Niyet mektubu da okul başvurularında çok etkili ve önemli yazılardan biridir. Mektup içeriği; öğrencinin neden Kanada’da eğitim almak istediği, şimdiye kadar ki eğitim hayatında yaptıkları, başarıları, başvuru yapılan üniversitenin öğrencinin gelecekle ilgili planlarına nasıl bir etki yapacağından bahsedilmelidir.

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Bilgi İstek Formu