University College Dublin 2016-09-06T20:11:55+00:00

University College Dublin

İrlanda’da Üniversite

2015 yılında dünyanın en güvenli 12. ülkesi seçilen İrlanda’nın başkenti olan Dublin, Avrupa’nın en genç popülasyonuna sahiptir ve dünya üzerinde gidilmesi gereken ilk 10 şehirden bir tanesidir. Bunun yanı sıra %19’luk bir büyümeyle Avrupa’nın en hızlı gelişen iş pazarına sahiptir.

Facebook, Google, HSBC, DELL, Paypal, Johnson&Johnson, IBM, Microsoft gibi dünya devi şirketlerin Avrupa merkezleri ve  Amerika’nın en büyük 10 teknoloji firmasının 9’unun merkezi İrlanda’da bulunmaktadır.

Dublin’de bulunan 4 üniversiteden biri olan UCD, İrlanda’nın en iyi 2. üniversitesi olmanın yanı sıra dünya genelinde 176. sıradadır.

Muhasebe, Finans, Tarım, Hukuk, Politika alanlarında dünya genelinde ilk 100, Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Ekonomi alanlarında dünya genelinde ilk 150, Biyoloji, Kimya, Çevre Bilimleri, Bilgisayar ve Sosyoloji bölümlerinde dünya genelinde ilk 200’de yer alır.

İrlanda genelinde öğrencilerin, okul dönemleri boyunca haftada 20 saat, okul kapalı olduğu dönemlerde ise haftada 40 saat yasal olarak çalışma izinleri bulunmaktadır. UCD’nin pek çok firmayla ilişkileri olan Kariyer Planlama merkezi ise öğrencilere iş bulmaları konusunda gereken her türlü desteği sağlamaktadır.

UCD’nin Quinn İşletme Fakültesi, dünya genelinde sadece %1 üniversitenin sahip olduğu triple akreditasyona sahiptir (AACSB – ABD, EQUIS – Avrupa, AMBA – UK). İrlanda’nın ise bu akreditasyonlara sahip olan tek işletme fakültesidir. Ayrıca işletme fakültesi dahilinde 4 yıllık olan lisans bölümlerine 1 yıl ücretli çalışma tecrübesi eklenebiliyor ve diploma 3 yıl okul + 1 yıl iş tecrübesi sonunda alınabiliyor.

UCD’nin 100 milyon Euro harcadığı Fen Bilimleri fakültesinin sunduğu Bilgisayar Teknolojileri bölümü dünya genelinde ilk 200’dedir. Öğrenciler, normal lisanslarına 12+ haftalık laboratuvar deneyimlerini de ekleyebilirler. 2016 yılında İrlanda iş pazarında yaklaşık 6,000 kişilik Computer Science mezunu açığı bulunduğu belirtilmektedir.

UCD’nin Mühendislik Fakültesinin ise geçtiğimiz 5 yılda araştırmaya ayırdığı bütçe 85 milyon Euro’dan fazladır. Mühendislik mezunlarının çoğu Google gibi dünya devi firmalarda iş imkanı elde etmektedir.

Mimarlık alanında UCD 3 sene lisans + 2 sene yüksek lisans olmak üzere 5 senelik bir program sunmaktadır ve iş tecrübesi programın kendisine entegre edilmiştir. UCD’nin programı şuanda İrlanda’nın en uzun süredir devam eden Mimarlık programıdır.

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Bilgi İstek Formu