Yurtdışında Üniversite2015-08-22T08:23:58+00:00

Yurtdışında Üniversite

Üniversite eğitiminizi başka bir ülkede almayı sırf eğlenceli göründüğü için, yeni bir dil öğrenmek istediğiniz için ya da başka bir ülkede yaşamak istediğiniz için seçmiş olabilirsiniz. Bu süre içinde iş hayatınıza katkı sağlamasını düşünmek öncelikleriniz içinde olmayabilir ancak Yurtdışında Üniversite okuyarak yaşadığınız tecrübeler sizi iş verenler için fazlasıyla istenilebilir kılacaktır.

Yurtdışında Üniversite eğitimin size katacağı sayısız artıları var! Aşağıda da okuyacağınız gibi yaşıtlarınızla aranızda sayısız farklar yaratacak, tercih edilen ve aranılan bir üniversite mezunu olacaksınız;

1. Kişisel Gelişim: Öncelikle başka bir ülkede okuyarak bağımsızlık geliştireceksiniz. Ki bu bütün meslek alanları için oldukça önemli bir noktadır. Kendi başınıza kararlar almayı, önemli konularda inisiyatif kullanmayı ve tek başınıza iş bitirmeyi öğrenmiş olacaksınız.
2. Finansal Beceri: Sadece başka bir para sistemini öğrenmekle kalmayacak o sistem içerisinde kendi paranızı idare etmeyi öğrenmiş olacaksınız.
3. Yeni Kültürleri Tanıma: Yeni yerlere, insanlara ve fikirlere açılmış olacaksınız. Bu da her alanda farklı tecrübeler edinmek demektir. Edindiğiniz tecrübeler işverenler için sizi eşsiz kılacaktır. İşverenleriniz yeni ve farklı ortamlarda kendinizi gösterebildiğinizi ve rahat olduğunuzu göreceklerdir.
4. En İyi İş Alternatifleri: Yurtdışında üniversite eğitimi aldığınız için işverenler için daha ilginç bir aday olacaksınız. İki başvuru düşünün, biri 4 sene boyunca kampüste yaşamış ve ders dışında hiçbir şey öğrenmemiş, diğeri ise Paris’te okumuş ve iş başvurusunda orada yaşadıklarını, farklı insanlar ve kültürler tanımanın onu iş hayatına nasıl hazırladığını anlatıyor. Hangisini seçerdiniz?
5. Anadiliniz gibi Yabancı Bir Dil: Yurtdışı eğitim veya staj tecrübeniz olduğu için iş başvurunuzda sadece üniversite tecrübelerinizden değil çok daha fazlasından bahsedebileceksiniz. Öncelikle kendi diliniz dışında 1, hatta belki 2 dili daha akıcı şekilde konuşabildiğinizi kanıtlayabilir, zor şartlar altında paniklemeden durumu idare edebilen biri olduğunuzu gösterebilir, insan ilişkilerinizin iyiliğini de kanıtlayabilirsiniz. Her ne kadar yurtdışındaki eğitiminiz ya da staj deneyiminiz derslerinizin bir parçası da olsa orada yepyeni tecrübeler edindiniz, bunlardan bahsetmenin tam zamanı!

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Bilgi İstek Formu